Nie tylko palmy i plaże

Jednodniowe wycieczki samochodowe :
Odkryj tajemnice francuskiej riwiery z dala od tłumów.

Przenieś się w czasie, eksplorując urokliwe miasteczka jak Saint-Paul de Vence, Gourdon i Grasse. Poznaj historię, architekturę i aromaty, które kształtowały te tereny przed erą turystycznego boomu.

Wycieczka #02

NIE TYLKO PALMY I PLAŻE

Jednodniowa, 08.00 – 19.00*

01 czerwca – 31 sierpnia

Do 6 osób

Start i koniec w Nicei

01 września – 31 maja

Godziny rozpoczęcia / zakończenia wycieczki można nieznacznie dostosować.

Dokąd jedziemy ?

Historia i Uroda Lazurowego Wybrzeża: Sekrety Poza Słonecznymi Plażami

Słynne Lazurowe Wybrzeże swój obecny kształt i sławę zyskało stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Ale co działo się wcześniej? Gdzie mieszkali i czym zajmowali się ludzie, zanim ich rodzinne tereny stały się najbardziej pożądaną wakacyjną destynacją w Europie? W ciągu jednego dnia zobaczysz zdominowany przez artystów, świetnie zachowany gród warowny St. Paul de Vence, spojrzysz na Wybrzeże z wysokości ponad 700m n.p.m. podczas wizyty w mieście piratów – Gourdon, by na koniec poczuć niezwykły klimat Grasse – słynnego miasta perfum, niegdyś najważniejszego ośrodka handlowego tej części Francji. Kilkusetletnia architektura, najwyższej próby rękodzieło i najpiękniejsze zapachy regionu zamknięte w niewielkim, szklanym flakoniku – to wszystko, obecnie nieco pomijane i zapomniane, stanowi fundament Francuskiej Riwiery, jaką dziś znamy i podziwiamy. Koniecznie poznaj z nami jej przepiękną historię.

Podczas tej wycieczki uczestnicy odkryją ukryte skarby Lazurowego Wybrzeża, które nie zawsze są uwzględniane w standardowych przewodnikach turystycznych. Saint-Paul-de-Vence to miasteczko artystów, które przez wieki przyciągało twórców swoim niepowtarzalnym urokiem. Ulice tego średniowiecznego miasteczka są pełne prac galerii sztuki, co czyni je prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Gourdon natomiast oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Lazurowe Wybrzeże z wysokości ponad 700 metrów n.p.m., co stanowi niezapomniane wrażenie dla każdego odwiedzającego. Grasse, miasto perfum, zainspirowało wielu mistrzów perfumerii na całym świecie i nadal pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłu perfumeryjnego.

W programie m.in.

  • Saint-Paul de Vence (~1,5h) – spacer po miasteczku artystów
  • Gourdon (atrakcyjny dojazd, pobyt w miasteczku 45min) – po drodze przyrodnicza niespodzianka, panoramiczny widok na Lazurowe Wybrzeże.
  • Grasse (~2-3h) – spacer po starówce, wizyta w Muzeum Perfum i Manufakturze Fragonard (gratis).
  • Antibes – (~2h) – Stare Miasto, Spacer.

Saint-Paul-de-Vence jest domem dla wielu znanych artystów, takich jak Marc Chagall czy Pablo Picasso, którzy znaleźli tutaj inspirację do wielu swoich dzieł.

Gourdon, położone na wzgórzu nad Lazurowym Wybrzeżem, jest uznawane za jedno z najpiękniejszych wiosek we Francji, z widokiem na malownicze krajobrazy i zabytkowy zamek. To także znane miejsce produkcji perfum, gdzie można doświadczyć procesu tworzenia zapachów przy użyciu tradycyjnych metod i składników.

Grasse jest znane z uprawy kwiatów, zwłaszcza jaśminu, róży i pomarańczy, które są niezbędnymi składnikami perfum.

Antibes, położone nad Morzem Śródziemnym, to miasto o bogatej historii, które zachwyca nie tylko swoimi plażami, ale także starówką otoczoną murami obronnymi z XVI wieku. Jest również znane z Picasso Museum, mieszczącego się w dawnej warowni, gdzie można podziwiać niepowtarzalne dzieła sztuki mistrza.

Formularz

Interesuje mnie :
Wycieczka na wyłączność :

* gwarantuje to uczestnictwo tylko wskazanych przez Ciebie osób. Wybierając grupę, masz możliwość poznania ciekawych ludzi !

Lazurowe wycieczki

Elegancja Francja

Odkryj prawdziwą esencję Lazurowego Wybrzeża, wędrując od urokliwego Menton, poprzez słynne Księstwo Monako, aż po malownicze miasteczko Eze Village. Zanurz się w historii, kulturze i kuchni tego zachwycającego regionu.

Nie tylko palmy i plaże

Przenieś się w czasie, eksplorując urokliwe miasteczka jak Saint-Paul de Vence, Gourdon i Grasse. Poznaj historię, architekturę i aromaty, które kształtowały te tereny przed erą turystycznego boomu.

Filmowe Lazurowe

Odwiedź ikoniczne miejsca filmowe takie jak Saint Tropez i Cannes, odkrywając historię i urodę tych miejsc. Poczuj się jak gwiazda filmowa na Czerwonym Dywanie Festiwalu Filmowego w Cannes i śladami sławnych produkcji.

Włoska Riviera

San Remo + Dolceacqua. Wyrusz na wycieczkę do Włoch, aby odkryć piękno San Remo i Dolceacqua. Poznaj włoską kulturę, historię i kuchnię, ciesząc się malowniczymi widokami i niepowtarzalnym klimatem.

Kanion Verdon

Przygoda w Sercu Natury. Przeżyj niezapomnianą przygodę w Kanionie Verdon, eksplorując jego malownicze krajobrazy i kryształowo czyste jezioro. Zanurz się w naturę, korzystając z możliwości pływania, fotografowania i odkrywania niezwykłych zakątków.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz :

Doskonała
Na podstawie 16 opinii
Natalia Koprowska
Natalia Koprowska
2023-10-16
Świetnie zorganizowany wyjazd do kanionu verdon z 2. niespodziankami 🙂 Grupa kameralna 4 osobowa, co było dużym plusem.. Kupa śmiechu 😁😁 Wesoły team 😁😁Podczas podróży Krzysztof ciekawie opowiadał o Lazurowym i o Francji. Skusilismy się na rowerek wodny- obowiązkowo jak pogoda dopisuje 🙂Wisienka na torcie była wizyta w niewielkim miasteczku w Prowansji Moustiers Sainte Marie. Cudnie tutaj i dobrze karmią 🙂 Po drodze widoki niesamowite..co tu dużo pisac- było świetnie 🙂 reasumując: warto wybrać się z Krzysztofem na wycieczkę do kanionu 🙂
Luc Waw
Luc Waw
2023-10-14
Trips with Chris are always the best! Super-friendly guy. Kind and patient as well. Highly reccomended!
French Riviera Like A Local
French Riviera Like A Local
2023-09-11
Best and most serviable guide on the planet - Chris will make sure you feel comfortable from the beginning to the very end of the trip. Very knowledgeable and great companion for both bike or car tours. The Verdon Gorges Canyon is his specialty - book your spot while the spots lasts. Totally recommended !!!
Marek Jaroszewicz
Marek Jaroszewicz
2023-08-27
Kanion Verdon jest to must see będąc na Lazurowym Wybrzeżu. Wycieczka z Krzysztofem Janen Jędrzejczakiem to sama przyjemność. Miły, przesympatyczny, ciekawy człowiek z ogromną wiedzą i pasją. Wycieczka w doborowym towarzystwie, trwa od świtu do zmierzchu. Ma bogaty program, aczkolwiek nie jest męcząca. Byliśmy z dwójką dzieci i dały radę. Można zobaczyć miejsca, o których nie piszą w przewodnikach. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.
Krzysztof Jadkowski
Krzysztof Jadkowski
2023-08-26
Podróż z Krzyśkiem to coś dużo więcej niż wycieczka z przewodnikiem po niezwykłych miejscach Alp Prowansalskich i Kanionu Verdon. To również starannie zaplanowana podróż wygodnym klimatyzowanym vanem w wyszukane miejsca z reguły piękne ale mniej znane , a które Krzysiek wypatrzył w trakcie swoich wielu rowerowych wycieczek wokół kanionu. Oczywiście , żeby mieć własną ocenę trzeba tam pojechać. Przewodząc wycieczce zadbał o to byśmy w grupie 6 osób mogli popłynąć wzdłuż kanionu co dalo nam żywe i utrwalające się pamięci doświadczenie. Dbał też o inne potrzeby uczestników uwzględniając ich indywidualność. Posiada też sporą wiedzę o Francji, którą się chętnie dzieli , podejmuje też w grupie dyskusje w nieocennej lecz w integrującej atmosferze. Wydaje się raczej wyróżniającą postacią na tle wielu przewodników, których miałem okazję poznać. Istotna sprawa: jestem tutaj autem ale sam nie byłbym w stanie tak wiele doświadczyć w ciągu jednego pełnego przeżyć dnia. Aha, przewodnik jest bardzo punktualny.
Jonathan Mitchell
Jonathan Mitchell
2023-08-25
Thank you Krzysztof or an amazing two days of riding on the beautiful Cote d'Azur! Krzysztof provided a very great service and was always friendly and helpful, including even lending me his spare stem when I had a problem with mine. He provided lots of interesting information about the region and the places we rode through. We cycled along the coast to Col d'Eze and Col de la Madone on the first ride, which had spectacular coastal scenery and challenging climbs. Second day was up Col de Braus and Col de Turini, which was breathtaking. I really enjoyed being in the mountains and enjoying the scenery and quiet roads. Such an amazing experience overall, I would highly recommend Krzysztof 😀🚵‍♀️
Cycleblood-Żyj pasją
Cycleblood-Żyj pasją
2023-08-22
3 lata w rzędu odwiedzam Lazurowe i nie wyobrażam sobie tego miejsca bez Krzyska. Uśmiechnięty charyzmatyczny gość, który kocha rower . Pasjonat, romantyk kolarstwa, ale po górach jak alpejska kozica. Dusza nie człowiek 👻👻👻 Polecam !!!!! Najbardziej kolorowy człowiek na Lazurowym 👌🏻
szymon Sawiński
szymon Sawiński
2023-08-01
Z Krzyśkiem udaliśmy się na wycieczkę samochodową do kanionu Verdon. Po drodze mnóstwo przystanków, pięknych widoków okraszonych ciekawymi opowieściami. Nie idzie na skróty jadąc nudną autostradą. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o tym jak się żyje na lazurowym wybrzeżu, co je wyróżnia, ile pięknych miejsc można zobaczyć. Tego dnia mieliśmy pecha ponieważ był bardzo duży wiatr i nie udało się nam wypłynąć rowerem wodnym w Verdon. Krzysiek od razu wymyślił alternatywną inną atrakcje. Oby więcej takich ludzi jak Krzysiek, pełnych pasji w tym co robią, doceniających piękno świata i pozytywnie nastawionych do rzeczywistości 💪😀
Marta MPK
Marta MPK
2023-06-30
Polecam szczerze. Wspaniały organizator cudownych wycieczek. Byliśmy z partnerem zachwyceni jakością usługi i sympatią jej organizatora.
fezzooli
fezzooli
2023-06-15
This ride was truly unforgettable. 90 miles of awesome scenery, good climbs, insane descents and great company. Chris is a great guy. Very highly recommend, would do again.

Udostępnij wycieczkę :