Kanion Verdon

Jednodniowe wycieczki samochodowe :
Odkryj jeden z najpiękniejszych kanionów w Europie.

Przeżyj niezapomnianą przygodę w Kanionie Verdon, eksplorując jego malownicze krajobrazy i kryształowo czyste jezioro. Zanurz się w naturę, korzystając z możliwości pływania, fotografowania i odkrywania niezwykłych zakątków.

Wycieczka #05

KANION VERDON

Jednodniowa, 06.00 – 21.00*

01 czerwca – 31 sierpnia

Do 6 osób
Min. wiek uczestnika – 4 lata

Odbiór i powrót do kwater uczestników

01 września – 31 maja

Godziny rozpoczęcia / zakończenia wycieczki można nieznacznie dostosować.

Dokąd jedziemy ?

Odkrywanie Kanionu Verdon: Przygoda w Sercu Francuskiej Natury.

Kanion Verdon to jedno z najbardziej imponujących przyrodniczych arcydzieł Francji, stanowiące raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i pięknych krajobrazów. Podczas tej wycieczki uczestnicy będą mieli okazję odkryć niezwykłe widoki i malownicze zakątki tego kanionu, który jest drugim co do wielkości na kontynencie europejskim. Plateau de Valensole, największa na świecie plantacja lawendy, dodaje uroku krajobrazowi, szczególnie w okresie kwitnienia, gdy całe pole robi się fioletowe. Kanion Verdon oferuje również wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, takich jak pływanie w jeziorze Sainte-Croix czy wypożyczenie kajaka lub roweru wodnego, co pozwala poczuć jego piękno z bliska.

Podróż

Podróżując samochodem Renault Grand Espace 2011r 7-mio osobowym, zapraszamy Cię na pełnodniową przygodę do Kanionu Verdon – drugiego najgłębszego kanionu w Europie. Ta całodzienna, samochodowa eskapada oferuje niezapomniane wrażenia w malowniczych okolicach Prowansji.

Plan

Rozpoczynamy naszą podróż między 6:00 a 7:00 rano, aby uniknąć korków i dotrzeć do Kanionu Verdon przed 10:00. Podczas pierwszej części podróży udajemy się na zachód autostradą, następnie skręcamy na północ, mijając Grasse i osiągając wysokość 1000m n.p.m., gdzie podziwiamy panoramę Lazurowego Wybrzeża. Po godzinie jazdy planowany jest postój na kawę lub przekąskę w tradycyjnej prowansalskiej piekarni Le Merenda. Następnie podziwiamy widoki na Kanion z północnego brzegu, zatrzymując się na zdjęcia na punktach widokowych.

Około 9:40-9:50 docieramy nad jezioro Świętego Krzyża, gdzie można skorzystać z rowerów wodnych lub kajaków, aby zanurzyć się w sam środek Kanionu Verdon. Czas na eksplorację Kanionu, kąpiel i robienie zdjęć to około 2-2,5 godziny. Tu kończy się “mokra część”.

Następnie udajemy się do urokliwego miasteczka Moustieres St. Marie, gdzie czeka na nas dłuższy postój na obiad w jednej z lokalnych restauracji, degustacja lokalnego piwa miodowego, lodów rzemieślniczych oraz zwiedzanie miasta, w tym możliwość wspinaczki (do pokonania ponad 200 schodów) do Kaplicy z XIII wieku. Można tu kupić ciekawe pamiątki związane zarówno z Kanionem Verdon, jak i pobliskimi Polami Lawendy.

Po godzinie 15:00 ruszamy w podróż powrotną, tym razem podziwiając Kanion z południowej strony, osiągając najwyższy punkt wycieczki – ponad 1000m n.p.m. Na drodze powrotnej czekają nas trzy niespodzianki oraz możliwość krótkiej wizyty w malowniczym miasteczku artystów – St. Paul de Vence.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie towarzyszyć nam będą w dniu wycieczki. Przepiękne widoki, dzikie zwierzęta, nieokiełznana natura, niezwykłej urody miasteczka i pozytywni ludzie – czy może być lepiej? Na odcinku około 350km zobaczymy m. In. Grasse, Aiguines, Jezioro Św. Krzyża, Przełom Verdon, Moustieres St. Marie, Route des Cretes, Rezerwat Przyrody des Monte d’Azur, Greolieres, Cascades du Salt du Loup oraz St. Paul de Vence.


Przygotowanie

Jak w każdej podróży warto pamiętać o odpowiednim ubraniu dostosowanym do pogody, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy planowane są kąpiele. Dodatkowo, nakrycie głowy, wygodne obuwie i ewentualne japonki lub sandały na zmianę będą mile widziane. Ekwipunek należy ostatecznie skonsultować z przewodnikiem.

Podsumowując

Kanion Verdon gwarantuje niezapomniane wrażenia, które wzbogacają liczne dodatkowe atrakcje, takie jak malownicze miasteczka, urocze krajobrazy i spotkania z dziką przyrodą. Dołącz do naszej wycieczki i przeżyj niepowtarzalną przygodę w sercu natury!

Najważniejsze informacje

  • opcja małej sesji zdjęciowej na Plateau de Valensole – największe na świecie plantacje lawendy (między 1 lipca a 15 lipca),
  • wycieczka całodzienna, samochodowa autem Renault Grand Espace (2011r., 7-mio osobowy),
  • przy dużej grupie (5, 6 osób) do bagażnika zmieszczą się niewielkie bagaże,
  • od ~6.00 do ~21.00, łączny dystans ~350km,
  • uczestnicy odbierani są z kwater i są tam odwożeni,
  • minimalny wiek uczestnika to 4 lata,
  • posiłki / napoje po stronie uczestników,
  • dodatkowe koszty jak wypożyczenie sprzętu pływającego – rower wodny 20€ / 1h (maks. 5 osób), kajak 15€ / 1h (maks. 3 osoby).

Kanion Verdon oferuje także liczne szlaki turystyczne dla miłośników pieszych wędrówek, które prowadzą do ukrytych zatoczek i punktów widokowych.

Plateau de Valensole jest nie tylko znanym miejscem lawendowych pól, ale również oferuje bogactwo lokalnych produktów, takich jak miód lawendowy czy ręcznie robione mydła i kosmetyki.

Jezioro Sainte-Croix jest sztucznym zbiornikiem wodnym, powstałym w latach 60. XX wieku w wyniku budowy tamy na rzece Verdon.

Moustiers-Sainte-Marie słynie z unikatowej tradycji produkcji ceramiki, która ma tu swoje korzenie od XVI wieku.

St. Paul de Vence to urokliwa wieś na wzgórzu, znana z artystycznego dziedzictwa i wspaniałych widoków na Lazurowe Wybrzeże.

Formularz

Interesuje mnie :
Wycieczka na wyłączność :

* gwarantuje to uczestnictwo tylko wskazanych przez Ciebie osób. Wybierając grupę, masz możliwość poznania ciekawych ludzi !

Lazurowe wycieczki

Elegancja Francja

Odkryj prawdziwą esencję Lazurowego Wybrzeża, wędrując od urokliwego Menton, poprzez słynne Księstwo Monako, aż po malownicze miasteczko Eze Village. Zanurz się w historii, kulturze i kuchni tego zachwycającego regionu.

Nie tylko palmy i plaże

Przenieś się w czasie, eksplorując urokliwe miasteczka jak Saint-Paul de Vence, Gourdon i Grasse. Poznaj historię, architekturę i aromaty, które kształtowały te tereny przed erą turystycznego boomu.

Filmowe Lazurowe

Odwiedź ikoniczne miejsca filmowe takie jak Saint Tropez i Cannes, odkrywając historię i urodę tych miejsc. Poczuj się jak gwiazda filmowa na Czerwonym Dywanie Festiwalu Filmowego w Cannes i śladami sławnych produkcji.

Włoska Riviera

San Remo + Dolceacqua. Wyrusz na wycieczkę do Włoch, aby odkryć piękno San Remo i Dolceacqua. Poznaj włoską kulturę, historię i kuchnię, ciesząc się malowniczymi widokami i niepowtarzalnym klimatem.

Kanion Verdon

Przygoda w Sercu Natury. Przeżyj niezapomnianą przygodę w Kanionie Verdon, eksplorując jego malownicze krajobrazy i kryształowo czyste jezioro. Zanurz się w naturę, korzystając z możliwości pływania, fotografowania i odkrywania niezwykłych zakątków.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz

Doskonała
Na podstawie 16 opinii
Natalia Koprowska
Natalia Koprowska
2023-10-16
Świetnie zorganizowany wyjazd do kanionu verdon z 2. niespodziankami 🙂 Grupa kameralna 4 osobowa, co było dużym plusem.. Kupa śmiechu 😁😁 Wesoły team 😁😁Podczas podróży Krzysztof ciekawie opowiadał o Lazurowym i o Francji. Skusilismy się na rowerek wodny- obowiązkowo jak pogoda dopisuje 🙂Wisienka na torcie była wizyta w niewielkim miasteczku w Prowansji Moustiers Sainte Marie. Cudnie tutaj i dobrze karmią 🙂 Po drodze widoki niesamowite..co tu dużo pisac- było świetnie 🙂 reasumując: warto wybrać się z Krzysztofem na wycieczkę do kanionu 🙂
Luc Waw
Luc Waw
2023-10-14
Trips with Chris are always the best! Super-friendly guy. Kind and patient as well. Highly reccomended!
French Riviera Like A Local
French Riviera Like A Local
2023-09-11
Best and most serviable guide on the planet - Chris will make sure you feel comfortable from the beginning to the very end of the trip. Very knowledgeable and great companion for both bike or car tours. The Verdon Gorges Canyon is his specialty - book your spot while the spots lasts. Totally recommended !!!
Marek Jaroszewicz
Marek Jaroszewicz
2023-08-27
Kanion Verdon jest to must see będąc na Lazurowym Wybrzeżu. Wycieczka z Krzysztofem Janen Jędrzejczakiem to sama przyjemność. Miły, przesympatyczny, ciekawy człowiek z ogromną wiedzą i pasją. Wycieczka w doborowym towarzystwie, trwa od świtu do zmierzchu. Ma bogaty program, aczkolwiek nie jest męcząca. Byliśmy z dwójką dzieci i dały radę. Można zobaczyć miejsca, o których nie piszą w przewodnikach. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.
Krzysztof Jadkowski
Krzysztof Jadkowski
2023-08-26
Podróż z Krzyśkiem to coś dużo więcej niż wycieczka z przewodnikiem po niezwykłych miejscach Alp Prowansalskich i Kanionu Verdon. To również starannie zaplanowana podróż wygodnym klimatyzowanym vanem w wyszukane miejsca z reguły piękne ale mniej znane , a które Krzysiek wypatrzył w trakcie swoich wielu rowerowych wycieczek wokół kanionu. Oczywiście , żeby mieć własną ocenę trzeba tam pojechać. Przewodząc wycieczce zadbał o to byśmy w grupie 6 osób mogli popłynąć wzdłuż kanionu co dalo nam żywe i utrwalające się pamięci doświadczenie. Dbał też o inne potrzeby uczestników uwzględniając ich indywidualność. Posiada też sporą wiedzę o Francji, którą się chętnie dzieli , podejmuje też w grupie dyskusje w nieocennej lecz w integrującej atmosferze. Wydaje się raczej wyróżniającą postacią na tle wielu przewodników, których miałem okazję poznać. Istotna sprawa: jestem tutaj autem ale sam nie byłbym w stanie tak wiele doświadczyć w ciągu jednego pełnego przeżyć dnia. Aha, przewodnik jest bardzo punktualny.
Jonathan Mitchell
Jonathan Mitchell
2023-08-25
Thank you Krzysztof or an amazing two days of riding on the beautiful Cote d'Azur! Krzysztof provided a very great service and was always friendly and helpful, including even lending me his spare stem when I had a problem with mine. He provided lots of interesting information about the region and the places we rode through. We cycled along the coast to Col d'Eze and Col de la Madone on the first ride, which had spectacular coastal scenery and challenging climbs. Second day was up Col de Braus and Col de Turini, which was breathtaking. I really enjoyed being in the mountains and enjoying the scenery and quiet roads. Such an amazing experience overall, I would highly recommend Krzysztof 😀🚵‍♀️
Cycleblood-Żyj pasją
Cycleblood-Żyj pasją
2023-08-22
3 lata w rzędu odwiedzam Lazurowe i nie wyobrażam sobie tego miejsca bez Krzyska. Uśmiechnięty charyzmatyczny gość, który kocha rower . Pasjonat, romantyk kolarstwa, ale po górach jak alpejska kozica. Dusza nie człowiek 👻👻👻 Polecam !!!!! Najbardziej kolorowy człowiek na Lazurowym 👌🏻
szymon Sawiński
szymon Sawiński
2023-08-01
Z Krzyśkiem udaliśmy się na wycieczkę samochodową do kanionu Verdon. Po drodze mnóstwo przystanków, pięknych widoków okraszonych ciekawymi opowieściami. Nie idzie na skróty jadąc nudną autostradą. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o tym jak się żyje na lazurowym wybrzeżu, co je wyróżnia, ile pięknych miejsc można zobaczyć. Tego dnia mieliśmy pecha ponieważ był bardzo duży wiatr i nie udało się nam wypłynąć rowerem wodnym w Verdon. Krzysiek od razu wymyślił alternatywną inną atrakcje. Oby więcej takich ludzi jak Krzysiek, pełnych pasji w tym co robią, doceniających piękno świata i pozytywnie nastawionych do rzeczywistości 💪😀
Marta MPK
Marta MPK
2023-06-30
Polecam szczerze. Wspaniały organizator cudownych wycieczek. Byliśmy z partnerem zachwyceni jakością usługi i sympatią jej organizatora.
fezzooli
fezzooli
2023-06-15
This ride was truly unforgettable. 90 miles of awesome scenery, good climbs, insane descents and great company. Chris is a great guy. Very highly recommend, would do again.

Udostępnij wycieczkę :