Menton – alternatywna dla Nicei baza dla Kolarza z Rodziną.

2023-02-28, 08:23

Lazurower

Menton – alternatywna dla Nicei baza dla Kolarza z Rodziną.

2023-02-28, 08:23

Lazurower

Bonjour!

Dziś krótka odpowiedź na komentarz jednego z Widzów, który zachęcony moimi filmami zabrał na kolarski wyjazd do Nicei rodzinę – w tym dzieciaki – i nieco się rozczarował.

Okazało się, że stolica Lazurowego Wybrzeża nie do końca przyjazna jest młodzieży w wieku szkolnym – z czym właściwie się zgadzam. Jaka jest zatem alternatywa?

Menton – urodziwe miasteczko na granicy francusko – włoskiej. Ogromne piaszczyste plaże, szerokie ulice i promenady, bliskość Italii oraz Monako, a także atrakcyjne Fete du Citron w lutym. Polecam to miejsce, jeżeli poszukujecie ciekawej alternatywy dla Nicei na przyjemne dla każdego członka rodziny wakacje. To także świetna baza wypadowa na rower!

Więcej o tym miejscu przeczytacie u Lazurowego Przewodnika:

Jeżeli szukacie noclegu w tym mieście odezwijcie się do mnie – mam tam wartościowe kontakty. :)

Do zobaczenia w kolejnych odcinkach. Dobrego dnia!

Krzysiek

Losowe historie

Wszystkie historie, ułożone chronologicznie, znajdziesz tutaj.

Kolarstwo Romantyczne: Fête des Violettes – Tourrettes-sur-Loup

2023-03-10|Tags: , , , |

Bonjour! Dziś zapraszam na relację ze spontanicznej, niedzielnej wycieczki rowerowej do Tourrettes-sur-Loup, gdzie 5 marca odbyło się doroczna Święto Fiołka - Fete des Violettes. Miasteczko położone nieopodal Vence pokazałem już przy okazji filmu o miejscowej kolei szynowej, [...]

Gravel Stajvelo Roca – warianty i personalizacja

2023-07-19|Tags: , , , |

Bonjour! Dziś zapraszam na zamknięcie przygody z gravelem z Monaco - Stajvelo Roca. Omawiam doświadczenia z tym rowerem oraz prezentuję jedną z personalizowanych konfiguracji - marka oferuje taką usługę, czyniąc ten model jeszcze bardziej wyjątkowym. Dobra okazja, by nieco w [...]

Go to Top