Goście: Maria i Andrzej

2022-09-23, 17:35

Lazurower

Goście: Maria i Andrzej

2022-09-23, 17:35

Lazurower

Salut!

W drugiej połowie września 2022 roku miałem wielką przyjemność prezentować uroki Lazurowego wyjątkowym Gościom. Maria i Andrzej przylecieli na południe Francji na 5 dni, z czego pełne 3 spędziliśmy na rowerach.

Na pierwszy ogień oczywiście słynne Col d’Eze – ten znany z Tour de France podjazd to świetna okazja, by po drodze „zaliczyć” Promenadę Anglików, a następnie rozruszać zasiedziane w samolocie kończyny na malowniczej wspinaczce na 507 metrów nad poziom morza.

Wypożyczone rowery okazały się być idealnie dopasowanymi do użytkowników, pogoda jak zwykle dała z siebie wszystko, a widoki – reakcje widać i słychać wyraźnie w tym nagraniu :)

Wycieczkę zakończyliśmy zachodem słońca na Mont Boron, skąd świetnie widać niemalże całą Niceę. Jedna z obowiązkowych tras do zaliczenia podczas wakacji na Lazurach.

I choć nie znaliśmy się wcześniej, szybko złapaliśmy wspólny język i razem zachwycaliśmy się rewelacyjnymi widokami – trafił Romantyk na Romantyków :)

Massif de l’Esterel, II dzień pobytu.

Tym razem pojechaliśmy na zachód, by pokazać Gościom jedną z najładniejszych, a zaraz niezbyt popularnych miejscówek na francuskiej Riwierze.

Park krajobrazowy Massif de L’Esterel to wyjątkowej urody twór matki natury. Potężne skały pochodzenia wulkanicznego o wyjątkowej, rudej barwie, robią na oglądających wielkie wrażenie. Drapieżnie wyłaniają się z morza, sięgając na wysokość około 500 metrów ponad jego poziom. Niezwykłe widoki, nazywane przez niektórych „Małym Kolorado”. Nie wiem, nie byłem, ale zapewne jest w tym sporo racji. Zachwytom nie było końca!

Przy okazji testujemy regionalną kolej, dzięki której można skutecznie i komfortowo zwiększać zasięgi swoich rowerowych eskapad.
Zdecydowanie godne polecenia rozwiązanie – idealne do eksploracji dalszych rejonów Lazurowego Wybrzeża.

Wreszcie udało się także zjeść obiad w lokalnej knajpce „Snack la Cabane Chez Monique”, którą serdecznie polecamy na dłuższy przystanek na tej trasie. Warto jednak upewnić się, czy i w jakich godzinach jest otwarta :). https://bit.ly/snack_la_cabane

Wycieczkę kończymy wizytą na starym mieście w Cannes, przystankiem w Juan Les Pins, gdzie zwiedzamy jedno z licznych miejsc pracy Aleksandry, kończymy lodami w Antibes przy Plage de la Gravette.

Kilometrów nie za wiele, za to doznań – bez liku. To jest właśnie cały urok Kolarstwa Romantycznego. Pojedli, popili i dużo widzieli!

Zapis tej wycieczki na Stravie: https://www.strava.com/athletes/4829038

Długo by pisać, to trzeba po prostu zobaczyć. Obejrzyjcie krótkie relacje – chociaż zgodnie ze słowami które padają w drugim filmie – żadne słowa i zdjęcia tego widoku nie oddadzą.

Hotel wybrany przez naszych Gości to: https://www.levalduchesse.com/ Jest naprawdę wyjątkowy, zdecydowanie warto.

Rowery wypożyczamy ze sklepu SPOC: https://spoc.fr/

Zapis przejazdu na Stravie: https://www.strava.com/activities/7840565127

Elapsed Time Moving Time Distance Average Speed Max Speed Elevation Gain Calories Burned
12:32:49
hours
05:24:15
hours
105,31
km
19,49
km/h
65,81
km/h
939,00
meters
2 030
kcal
Dzień III. Byliśmy już na wschodzie, byliśmy na zachodzie – została północ.

Zaczęliśmy od prywatnej degustacji z lokalnej winiarni, by następnie udać się na – w dużej mierze piesze – zwiedzanie Tourette Sur Loup, a dzień zakończyć w towarzystwie lokalnych wodospadów w okolicy Gourdon. Aż ciężko uwierzyć, ile wspaniałości może wydarzyć na kilkudziesięciu kilometrach jazdy na rowerze. Towarzysze zachwyceni, Przewodnik zyskał sporo doświadczenia, a także zobaczył nieznane sobie wcześniej, bardzo ciekawe miejscówki.

Wycieczka zakończyła się w sklepie www.spoc.fr, gdzie oddaliśmy wypożyczone na 3 dni rowery – oczywiście wszystko poszło gładko i bezproblemowo.

Długo by opowiadać – żadne słowa nie oddadzą tego, co ukazało się naszym oczom w ten pamiętny czwartek :) Zapraszam do podziwiania, zachęcam do odwiedzania!

Zapis tej wycieczki na Stravie: https://www.strava.com/activities/7851134763

Wspaniale jest widzieć Wasze uśmiechnięte twarze.

Pozdrawiam, Krzysiek

Elapsed Time Moving Time Distance Average Speed Max Speed Elevation Gain Calories Burned
11:21:46
hours
05:14:36
hours
100,22
km
19,11
km/h
55,86
km/h
1 046,00
meters
2 101
kcal

Losowe historie

Wszystkie historie, ułożone chronologicznie, znajdziesz tutaj.

French Riviera Like a Local – poznaj Lazurowe Wybrzeże!

2023-04-08|Tags: , , , , , , |

Salut! Dziś zapraszam na krótka wizytę na Targach "ID Weekend" w Nicei, gdzie prezentowane były wszelkie atrakcje turystyczno-kulinarnego tego pięknego regionu, a także kilku ościennych. Wystawiło się także kilka innych krajów, prezentując odwiedzającym swoje walory. Na impr [...]

Kolarski TOP Lazurowego Wybrzeża: Gorges du Cians!

2023-03-28|Tags: , , , |

Bonjour! Alpy Nadmorskie ponownie dostępne! Kalendarzowa Wiosna przyniosła na Lazurowe Wybrzeże naprawdę słuszne kolarskie temperatury, pozwalające "na krótko" wybierać się w wyższe partie gór! Z okazji tej skorzystali Maja oraz Piotr, których zabrałem na jedną z najpiękniej [...]

Bikefitting 3D – Jak to wszystko wygląda, czy jest potrzebne, czy warto?

2023-07-02|Tags: , |

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy kolarze wydają się być w pełni zgrani ze swoimi rowerami? Dlaczego ich jazda wydaje się płynna i wydajna, a jednocześnie komfortowa? Odpowiedź tkwi w procesie znanym jako bikefitting 3D, który zapewnia idealną pozycję na [...]

Go to Top