Bikefitting 3D – Jak to wszystko wygląda, czy jest potrzebne, czy warto?

2023-07-02, 14:24

Lazurower

Bikefitting 3D – Jak to wszystko wygląda, czy jest potrzebne, czy warto?

2023-07-02, 14:24

Lazurower

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy kolarze wydają się być w pełni zgrani ze swoimi rowerami? Dlaczego ich jazda wydaje się płynna i wydajna, a jednocześnie komfortowa? Odpowiedź tkwi w procesie znanym jako bikefitting 3D, który zapewnia idealną pozycję na rowerze, optymalizując wydajność, zdrowie stawów i komfort jazdy.

Zostałem zaproszony na sesję i postanowiłem przetestować dla Was na sobie. To była super przygoda! W tym roku nakręcone już ponad 7 tyś. km i czuję się jak nigdy dotąd, mimo przekroczenia ostatnio magicznej granicy 40 wiosen. :)

Bike-fitting to usługa, która skupia się na dopasowaniu roweru do ciała kolarzy. Głównym celem tego procesu jest eliminacja dyskomfortu podczas jazdy oraz zapobieganie kontuzjom wynikającym z nieodpowiedniej pozycji na rowerze. Przy odpowiedniej pozycji na rowerze możemy również osiągnąć większą moc kręcenia, co przekłada się na wyższe prędkości. To niezwykle istotne zarówno dla zawodowych kolarzy, jak i amatorów, którzy pragną osiągnąć coraz lepsze wyniki.

W Polsce istnieje jeden wyjątkowy punkt, gdzie można skorzystać z unikalnej technologii bikefittingu 3D – Roadbike.pl Ursynów w Warszawie. Dzięki tej zaawansowanej technologii, której nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce, możliwe jest idealne dopasowanie roweru do wymiarów Twojego ciała. Proces ten opiera się na ustawieniu pozycji bloków w butach, siodełka, kierownicy i innych elementów roweru. Czujniki, które są umieszczone zarówno na ciele kolarza, jak i na rowerze, pozwalają na precyzyjne dopasowanie jednego z drugim.

Dlaczego warto skorzystać z bikefittingu w Roadbike.pl? Przede wszystkim, korzystają tam z najnowocześniejszej technologii na świecie. W trakcie procesu używane są aż 20 czujników, 4 kamery i program opracowany przez fizjoterapeutów, antropologów oraz najlepszych specjalistów w dziedzinie biomechaniki. Ponadto, zespół Roadbike.pl ma ponad 20-letnie doświadczenie w kolarstwie, co przekłada się na wysoką jakość usług. Nie bez powodu bikefitting 3D stosowany jest przez profesjonalne grupy kolarskie, takie jak Movistar.

Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie wygląda proces bikefittingu 3D, zapraszam do obejrzenia filmu YouTube, który przedstawia wszystkie szczegóły. Dowiesz się, jakie korzyści przynosi profesjonalne dopasowanie pozycji na rowerze oraz czy warto skorzystać z tej usługi.

Na stronie internetowej www.roadbike.pl/bikefitting znajdziesz więcej informacji na temat tej i innych usług. Tam również można umówić się na wizytę w profesjonalnym studiu w Warszawie, znajdującym się przy ulicy Rosoła 63.

Sprawdź ich także na mediach społecznościowych:

Instagram: https://www.instagram.com/roadbike_pl

Facebook: https://www.facebook.com/skleproadbike

Dzięki za świetnie spotkanie, pozdrawiam całą ekipę Roadbike’a! Do zobaczenia w następnym odcinku!

Losowe historie

Wszystkie historie, ułożone chronologicznie, znajdziesz tutaj.

Kolarskie wakacje // Lazurowe Wybrzeże // 3 kluczowe zalety regionu.

2023-04-28|Tags: , , |

Bonjour! Zapraszam na krótkie podsumowanie zalet Lazurowego Wybrzeża jako miejsca na aktywne wakacje z rowerem. Często poruszam ten temat w moich dłuższych nagraniach, pora wyciągnąć je na wierzch :) Sezon już praktycznie w pełni, odwiedzin coraz więcej, ale jeszcze nie wszy [...]

Kolarstwo Spalinowe: Col de Turini + Drap Rallye 2023

2023-04-23|Tags: , , , , |

Bonjour! Cóż to był za dzień! Plany od początku były zacne - 140km i 3500 metrów przewyższenia... ale już od początku coś poszło nie tak... choć w zgodzie z czapką, którą - nieświadomie - idealnie dobrałem pod ten dzień. Ride Fast! Już na obranym miejscu startu - parkingu w [...]

Sposoby na trzaski w rowerze // Buty MTB w szosie – komfort czy trzepactwo?

2023-02-26|

Salut! Dziś jedno wielkie dzięki - za Waszą tłumną - i jak się okazało bardzo skuteczną - pomoc w poskromieniu trzasków w moim nowym - starym rowerze - Lazurowerze. Zasugerowane przeze zagadnienie niepokojących trzasków dochodzących z okolic supportu zostało przez Was dobrze [...]

Goście, czyli Michał Kempa na Col de Braus oraz Col de Turini.

2022-09-01|Tags: , |

Bonjour! Dojechaliśmy do września, czyli zmiany turnusów :P Południe Francji opuszczają rodziny z dziećmi, a ich miejsce zajmują Kolarze - sprzyja im mniejszy ruch na drogach, przystępniejsze temperatury oraz niższe ceny noclegów oraz lotów. Worek z odwiedzinami nieco sponta [...]

Go to Top